Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

7.png2.png1.png2.png6.png7.png
Dzisiaj:128
Wczoraj:156
W tygodniu:538
W miesiącu:2580
Ogólnie:721267

Kto jest online

1
Online

logo piast

vital min

reproduktor eu min

sandezia logo

karma tech

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

angoryNa chwilę obecną mamy jednego hodowcę zrzeszonego w KZHK, tej tak bardzo cieszącej oczy i rzadko spotykanej rasy na wystawach w Polsce. Zachęcamy pasjonatów do wejścia w kontakty z hodowcami tej rasy, by różnorodność zarówno w hodowlach jak i na wystawach, nie dała zapomnieć młodszemu pokoleniu o ANGORZE.

Znane nam kontakty z hodowcami Angor:

 

drzwi otwarte zsn gasawa minDnia 7 kwietnia 2017 roku kolega hodowca Daniel Smaruj (592-P) zaprezentował kilka sztuk królików ze swojej hodowli na
dniach otwartych ZSN w Gąsawie. Mianowicie króliki rasy Francuski Baran Niebieski oraz Belgijski Olbrzym Szary. Oprócz okazów Naszego kolegi Daniela było można też zobaczyć kilka innych królików, czy drobiu ozdobnego zaprezentowanych przez pozostałych hodowców ze szkoły.

pokaz goluchow minDnia 21.03.2017 r. na terenie jednej ze szkół podstawowych gminy Gołuchów, odbył się szkolny pokaz zainteresowań. Uczniowie przedstawili swoje hobby oraz zainteresowania. Młodociana hodowczyni Julia Sójka (740-P) przedstawiła tam i swoje okazy hodowlane: dwie samice Wiedeńskie Niebieskie (WN) oraz jedną samice Nowozelandzką Czerwoną (NC). Nasza koleżanka ze stowarzyszenia krótko opowiedziała o hodowli królików rasowych, ich żywieniu, pielęgnacji, a także o wystawach organizowanych na terenie Polski, na których można podziwiać te piękne stworzenia.

przyroda i ludzieZapraszamy do oglądnięcia filmu przyrodniczego z serii: ,Przyroda i ludzie".
Twórcy ukazują z bliska świat dzikiej przyrody w Polsce. Znajdują odpowiedzi na zagadkowe zachowania zwierząt, przybliżają ich relacje z ludźmi, a także odkrywają niezwykłe tajemnice.
W tym odcinku znalazły swoje miejsce także króliki o których opowiada między innymi nasz kolega Mariusz Chmiel (hodowla 450-P).

wystawa w nitrzeNa wystawie zaprezentowano 2500 szt. królików, 2000 szt. gołębi oraz 1380 szt. drobiu ozdobnego. W Nitrze KZHK reprezentowali hodowcy królików (Jarek Wojciechowski, Piotr Stachowiak, Michał Walenciak).

przedszkole grebocinNasz kolega Piotr Dydak (520-P) w związku z tym że jest tatą 3,5 Nadii, która chodzi do przedszkola w Grębocinie zorganizował pokaz Królików w ramach obchodzonego w przedszkolu ,,TYGODNIA ze ZWIERZAKAMI”. W sympatycznej atmosferze zaznajomił dzieci z hodowlą królików rasowych, zaszczepiając tym samym bakcyla wśród najmłodszych pokoleń. Szczególne podziękowania od Pana Piotra dla Wojciecha Gadzińskiego za udostępnienie materiałów do pokazu, które przysłał wraz z kilkoma cennymi uwagami.

wojciech min

10 marca 2016 roku nasz kolega Wojciech Gadziński (530-P) został zaproszony do przedszkola w Gnieźnie - (www.gniazdo-gniezno.pl), gdzie w sympatycznej atmosferze zaznajomił dzieci z profesjonalną hodowlą królików rasowych, zaszczepiając tym samym bakcyla wśród najmłodszych pokoleń. Poniżej kolega Wojciech oraz zdjęcia z prezentacji i link do pełnej galerii zdjęć znajdujących się na stronie przedszkola (www.gniazdo-gniezno.pl/index.php/galeria/category/73- wizyta-pana- wojtka-z- krajowego-zwiazku-hodowcow- krolikow).

zd 1Na zakończonej w Niedziele (tj. 14.02.2016r.) Regionalnej Wystawie MTP Poznań luty 2016, gdzie organizatorami byli:
- Krajowy Związek Hodowców Królików (K.Z.H.K.),
- Poznański Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego (P.Z.H.G.R.i D.O.),
pan Stachowiak Piotr - hodowca i mieszkaniec gminy Pniew, otrzymał przyznane mu nagrody zdobyte podczas Europejskiej Wystawy METZ 2015, na której zdobył niezbywalny tytuł MISTRZA EUROPY 2015 w rasie królika Kalifornijski Hawana (KH).

kassel grudzienW dniach 19-20.12.2015r. w miejscowości Kassel odbyła się 32 Bundes-Kaninchenschau. Na wystawie zaprezentowano około 23 tys. królików w różnych rasach i odmianach barwnych. Dzięki zaangażowaniu v-ce prezesa KZHK (Grzegorza Bukowicza), który zorganizował wyjazd i osobiście zawiózł chętnych hodowców mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

wystawa tyniste minW dniach 30-31 październik 2015r. hodowcy Krajowego Związku Hodowców Królików wybrali się wycieczką na wystawę królików rasowych do Czech, odbywającej się w mieście Kolín. W składzie:

  • Hieronim Ratajczak
  • Jarosław Wojciechowski (123-P, P-065, P-067)
  • Jarosław Jaskuła (193-P)
  • Artur Koberski (334-P)
  • Waldemar Szymański (401-P)
  • Grzegorz Bukowicz (178-P)