Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

3.png6.png0.png4.png2.png3.png
Dzisiaj:27
Wczoraj:166
W tygodniu:540
W miesiącu:2482
Ogólnie:360423

Kto jest online

1
Online

logo piast

vital min

unipasz min

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

I Wyjazd delegacyjny KZHK do Bielska Podlaskiego 23-24.09.2017

delegacja bielsk podlaski minZarząd Krajowego Związku Hodowców Królików w związku z rozwojem naszego Stowarzyszenia postanowił wprowadzić program wyjazdów delegacyjnych. Program ma na celu współpracę ze związkami regionalnymi w całej Polsce. Dzięki temu nasze zainteresowania i znajomości reprezentują zupełnie inny ,wyższy poziom hodowlany. Uważamy, że integracja z hodowcami w innych regionach jest potrzebna i szkoda ,że nie mogliśmy tego zacząć o wiele wcześniej. Na wystawie zgłoszonych zostało 823 króliki przez 106 hodowców z Polski i Europy.

Czytaj więcej...

Relacja z Pokazu Królików rasowych w Kościelcu

wystawa koscielec minNasi hodowcy, Zbigniew i Maciej Krupa, wzięli udział w pokazie królików na Targach Rolniczych w Kościelcu. Targi zorganizował WODR w Poznaniu w dniu 25 czerwca 2017 roku. Rokrocznie gromadzą one tłumy odwiedzających, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się pokazy zwierząt. Pan Zbigniew i Maciej wystawiają tam swoje szare olbrzymy belgijskie już od wielu lat. Króliki zawsze wzbu-dzają zachwyt, gdyż jest to duża rasa i niewiele osób miało wcześniej okazję taką widzieć. Hodowcy zawsze odpowiadają na niezliczoną ilość pytań dotyczącą ich chowania, karmienia, chorób i rozrodu. Zachęcają też do hodowania królików. Ponieważ ich króliki żywione są ekologicznie, promują też w ten sposób zdrową żywność.

Czytaj więcej...

Relacja z Wystawy Pniewy 2017 WIELKI SUKCES KZHK OD LAT

wystawa pniewy minVIII Specjalistyczna Krajowa Wystawa Królików Rasowych odbyła się pierwszy raz poza miejscem siedziby. W wędrówce po Wielkopolsce padło na miejscowość PNIEWY. Ośrodek Sportu i Rekreacji. Super lokalizacja, wspaniali ludzie i niepowtarzalna atmosfera. Dni 27-29 październik 2017 odznaczamy w kalendarzu jako nasz wspólny NAJWIĘKSZY SUKCES od lat. Cztery ostatnie lata, dzięki ciężkiej pracy zarządu, wystawców i teraz do tego współpraca między związkowa zaowocowały piękną wystawą. Nie tylko królików rasowych ,ale też gołębi i kur ozdobnych i ptaków egzotycznych.

Czytaj więcej...

Relacja z Mikołajkowego Pokazu z Oceną w Palmiarni Poznańskiej

miklajkowy pokaz palmiarniaZ uwagi na brak czasu w pierwszej kolejności wstawiona zostanie relacja z Mikołajkowego Pokazu z Oceną w Palmiarni Poznańskiej. Na Pokazie uczestniczyło 10 hodowców. Wszyscy reprezentujący KZHK. Największą liczbę królików stanowiła oczywiście rasa Belgijski Olbrzym 33 sztuki. Ogólna liczba zwierząt na Pokazie to 47 sztuk. Mogliśmy zobaczyć również Wiedeńskie Niebieskie i Nowozelandzkie Czerwone. Pokaz trwał dwa dni. W sobote ocenę przeprowadził Sędzia Pan Jarosław Kruszyk wraz z asystentem.

Czytaj więcej...

Relacja z Wystawy Sielinko 2017

sielinko minW dniach 2-4.06.2017r. na zaproszenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Sielinko organizowaliśmy Regionalną Wystawę królików rasowych. Dziękujemy Pani Dyrektor WODR WIESŁAWIE NOWAK i Komisarzowi Wystawy Pan ZBIGNIEW KWIATKOWSKI. Główną organizację podjęło się Koło terenowe nr 1 w Pniewach pod kierownictwem Pana Piotra Stachowiaka. Po raz pierwszy od lat mieliśmy możliwość organizacji wystawy w hali, gdzie nasze zwierzęta były pokazywane w bardzo komfortowych warunkach. W wystawie brało udział 70 sztuk zwierząt.

Czytaj więcej...

Relacja z Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Poznań MTP 2017

mtp maj minW dniach 5-7 maja 2017 r. na terenie MTP, Krajowy Związek Hodowców Królików w porozumieniu z Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz Międzynarodowymi Tragami Poznańskimi zorganizował wystawę królików rasowych. Na wystawie 27 hodowców zaprezentowało 179 szt. królików.
Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: Piast, Askonet oraz Międzynarodowe Tragi Poznańskie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych.

Czytaj więcej...

Relacja z Wystawy Mikołajkowej Palmiarnia Poznańska 3-4.12.2016

wystawa palmiarnia poznanska grudzien

Regionalna Wystawa Królików w Palmiarni Poznańskiej 3-4 grudnia 2016. To ostatnia inicjatywa minionego roku zorganizowana przez Krajowy Związek Hodowców Królików. Z okazji grudniowej może niezbyt zimowej aury, zakończyliśmy rok Mikołajkową Wystawą Regionalną. Nasi hodowcy zaprezentowali 105 zwierząt. Wystąpiło 17 hodowców w tym 2 młodocianych.

Czytaj więcej...

VII Specjalistyczna Wystawa Królików Rasowych Gniezno 2016 - RELACJA

gniezno pazdziernik minVII Specjalistyczna Wystawa Królików Rasowych już za nami. Już po raz trzeci odbyła się w Gnieźnie w dniach 8-9.10.2016r w namiocie sportowym przy ul. Sobieskiego. Dzięki zaangażowaniu hodowców w tym roku pobiliśmy wiele rekordów. Najważniejszym jest ilość 459 sztuk na wystawie przy 473 zgłoszonych i 54 wystawców. Kolejnym rekordem jest sprzedaż zwierząt 76 sztuk, które zasilą stada nowych hodowców.

Czytaj więcej...

Dożynki Miejskie Poznań 2016 - RELACJA

dozynki poznan relacja minJak co roku zostaliśmy zaproszeni przez Prezydenta Miasta Poznania na Dożynki Miejskie,które odbyły się 27 sierpnia bieżącego roku. Wraz z kolegami z Poznańskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych spędziliśmy wesoły dzień przy muzyce na dożynkach, przy grillu i bardzo miłej atmosferze. KZHK zorganizował pokaz królików między innymi można było zobaczyć takie rasy jak: Wiedeńskie Niebieskie, Białe, Szare i Małe Barany.

Czytaj więcej...

Wystawa drobnego inwentarza w Żninie 2016 - RELACJA

znin minW dniach 20-21 sierpnia 2016 roku podczas XX Pałuckich Targów Rolnych i XIV Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyła się Wystawa drobnego inwentarza, w której jak co roku liczny udział wzięli hodowcy królików rasowych z Krajowego Związku Hodowców Królików.

Czytaj więcej...