Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

7.png2.png1.png2.png5.png9.png
Dzisiaj:120
Wczoraj:156
W tygodniu:530
W miesiącu:2572
Ogólnie:721259

Kto jest online

2
Online

logo piast

vital min

reproduktor eu min

sandezia logo

karma tech

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

mtp 2023 min

W dniach 12-14.05.2023 odbyła się Narodowa Wystawa Królików Rasowych w ramach XXX Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Na terenie MTP w Poznaniu można było podziwiać różne zwierzęta hodowlane, w tym także króliki. Na tegoroczną wystawę swoje zwierzęta przywiozło 32 hodowców. Można było podziwiać 172 króliki różnych ras i odmian. Tradycyjnie zwierzęta zostały poddane ocenie sędziowskiej. Wyłoniono Championy i v-ce Championy oraz osobniki wyróżniające się spośród innych.

Bardzo dziękujemy kolegom hodowcom za zaprezentowanie swoich królików. Nagrodzonym hodowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Z tego miejsca chcielibyśmy również wszystkich zaprosić na kolejne wystawy.

GALERIA:

 

 

pniewy 2022 relacjaW dniach 14-16 października 2022r. w Pniewach odbyła się XII Regionalna Wystawa Królików Młodych i Dorosłych. Na terenie hali sportowej swoje zwierzęta przywiozło 96 hodowców, miłośników futrzaków z całej Polski oraz hodowcy z Niemiec. W tegorocznej ekspozycji zaprezentowano 866 szt. królików różnych ras i odmian barwnych. W piątek odbyła się ocena sędziowska. Wyłonione zostały Championy, V-ce Championy, oraz osobniki z wyróżnieniem w danej kategorii zgodnie z regulaminem wystawy.

Wszystkim właścicielom nagrodzonych królików ogromnie gratulujemy. Zostały również przyznane tytuły “Mistrzowskie” i tak tytuł Mistrza Wystawy otrzymał Pan Artur Handzel za królika rasy wiedeński niebieski (98.0 pkt) oraz Mistrza Kolekcji K4 w dorosłych Pan Piotr Pietraszczyk za króliki rasy francuski baran szary (387,5 pkt.)

W katalogu zamieszczonym w załączniku można zapoznać się z pełną punktacją i oceną sędziów. Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym stałym sponsorom bez których impreza nie była by taka sama.
Dziękujemy : Gminie Lwówek, Gminie Pniewy, firmie Futerkowe.pl, firmie Piast, firnie TDAGRO, firmie Borowczyk, Radiu Wielkopolska a jednocześnie zapraszamy do współpracy przy kolejnych naszych projektach.
Również z tego miejsca chcemy gorąco podziękować kolegom i koleżankom za zaangażowanie w organizacje przedsięwzięcia jakim jest wystawa i oczywiście wszystkim tym którzy pomagali przy rozkładaniu i sprzątaniu sprzętu wystawowego w hali.
Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno wśród hodowców jak i osób zwiedzających. Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny udało nam się zorganizować pokaz królików, dzięki czemu mogliśmy się spotkać i wymienić doświadczeniami, a być może w kimś narodzi się nowa pasja lub zamiłowanie do innej rasy.
W tym roku na Wystawie eksponowano naprawdę bardzo wiele ras królików i takich które mogliśmy oglądać po raz pierwszy na naszych Wystawach, jak np. rasa miśnieński baran żółty czy turyngski satynowy.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.
Wszystkich także zachęcamy do dalszej pracy nad swoimi hodowlami i wspieramy w dążeniu do wyznaczonych celów.
Serdecznie dziękujemy za przybycie na wystawę do Pniew i zapraszamy na kolejne imprezy .

Do zobaczenia, pozdrawiamy KZHK

 

Katalog z wystawy Pniewy 2022 (plik PDF) -> kliknij tutaj!

GALERIA:

 

009W dniach 10-11 września 2022r. na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbyła się III Regionalna Wystawa Królików Młodych i Dorosłych. 
W tegorocznej imprezie wzięli udział hodowcy i miłośnicy królików nie tylko z naszego związku.
 Wystawie wzięło udział 79 wystawców z całej Polski, Litwy, Niemiec którzy łącznie zaprezentowali 717 szt. królików 51 różnych ras i odmian. W sobotę (tj. 09.09) odbyła się ocena zwierząt zaprezentowanych na wystawie. Wyłonione zostały Championy, v-ce championy oraz osobniki wyróżnione w swojej kategorii.

W skład komisji sędziowskiej wchodzili:
 dr inż. Grzegorz Otulakowski, Jarosław Lembowicz, Arkadiusz Stachowski, Jarosław Kruszyk, Dawid Tomalik, Helmut Burish, Andres Lochmann, Stanisław Wysokiński, Krystian Gradowski, Krzysztof Wróbel, Mariusz chmiel, Uwe Paulenz, 
Fabian Pohl, Jarosław Wojciechowski.


Zwycięzcą serdecznie GRATULUJEMY. 
Szczególne gratulacje kierujemy do Pana Wojciecha Gzyla zadobycie tytułu MISTRZA WYSTAWY oraz do Państwa Joanny i Michała Bartkowiak za zdobycie tytułu MISTRZOWSKIEJ KOLEKCJI K4 WYSTAWY.


Pełen wykaz punktacji i ocen królików znajduje się w załączniku z katalogiem wystawy.
 W niedzielę (tj.10.09) zaszczycił nas gościnnie swoją obecnością założyciel naszego związku i zarazem honorowy członek Pan Zygmunt Pohl.
 Dziękujemy za przybycie i uczestnictwo w rozdaniu zwycięskich pucharów.
Również w niedzielę na terenie obok hali wystawowej odbyła się giełda zwierząt gdzie hodowcy mogli sprzedać nadwyżki swoich hodowli. Mimo niepogody giełda cieszyła się zainteresowaniem.Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji wystawy Panu Stanisławowi Bielikowi (staroście konińskiemu), Pani mgr inż Annie Matczak-Gaj (dyrektor zespołu Szkół w Żychlinie) oraz wszystkim sponsorom.

 Podziękowania kierujemy także do wszystkich kolegów, hodowców za pomoc i ogrom pracy, jaki włożyli przy realizacji tego projektu.
 Wielkie Dziękuje również wszystkim tym, którzy pomogli przy rozkładaniu i składaniu sprzętu wystawowego i również posprzątanie hali po imprezie. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, na które można liczyć. OGROMNIE DZIĘKUJEMY.

 Wszystkim hodowcom dziękujemy za przybycie do Żychlina i zaprezentowanie swoich zwierząt. Jeszcze raz gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i zapraszamy na kolejne wystawy. A tym, którym tym razem się nie udało życzymy wytrwałości w dążeniu do osiągania sukcesów.
Jak powiedział nasz kolega: „Potrzebna jest praca, praca i jeszcze raz praca i zaangażowanie w realizacji pasji...”. 

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieje, że za rok także się spotkamy w Żychlinie.

Pozdrawiamy 
zarząd KZHK

Katalog z wystawy Konin 2022 (plik PDF) -> kliknij tutaj!

GALERIA:

 

konin miniaturkaW dniach 05-06 września na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie k/Konina Krajowy Związek Hodowców Królików zorganizował „I Regionalną Wystawę Królików Młodych i Dorosłych w Koninie”. Na tegorocznej wystawie swoje zwierzęta zgłosiło 41 hodowców w liczbie 421 szt., 1 hodowca nie przyjechał więc 40 hodowców zaprezentowało 31 ras i odmian barwnych.
Komisja Oceny królików w składzie: Przewodniczący – Grzegorz Otulakowski, Sędziowie – Uwe Paulenz, Helmut Burisch, , Krzysztof Wróbel, Arkadiusz Stachowski, Piotr Stachowiak, Krystian Gradowski, Mariusz Chmiel, Jarosław Lembowicz, Dawid Tomalik, Marek Warda oceniła 413 sztuk królików.

pniewy relacja minW dniach 25-27 października po raz kolejny na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach Krajowy Związek Hodowców Królików zorganizował X Krajową Wystawę Królików Rasowych, Gołębi Rasowych i Ptaków Ozdobnych.

 

 

Ogromne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w Wystawie składamy:

  1. Burmistrzowi Miasta i Gminy Pniewy Panu Jarosławowi Przewoźnemu
  2. Zarządowi Firmy POSTĘP z Pniew
  3. Firmie Paszowej PIAST
  4. Firmie FUTERKOWE – Sławomir Lewandowski
  5. Restauracji Hotelu Quartet z Pniew
  6. Panu Andrzejowi Fiksa za ekspozycję gołębi rasowych
  7. Stowarzyszeniu GRPOPE I ZF w Miejskiej Górce za ekspozycję ptaków ozdobnych i egzotycznych.

Na tegorocznej wystawie swoje zwierzęta zaprezentowało 78 hodowców królików oraz 7 wystawców gołębi z PZHGR I DI.

sielinko minW dniach 08-09.06.2019r. w Sielinku odbyły się Wielkopolskie Targi Rolnicze, Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz Dni Pola. Dzięki współpracy KZHK i Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Koło nr 1 działające przy KZHK zorganizowało wystawę królików rasowych. W sumie zostało zaprezentowanych około 120szt. królików w różnym wieku.
Ocena królików przeprowadzona była wg wzorca europejskiego przez sędziów z Niemiec posiadających doświadczenie europejskie (Helmut Burisch i Uwe Paulenz).

Katalog z wystawy - kliknij tutaj!

kroliki fbW dniach 17-19 maja 2019 r. na terenie MTP, Krajowy Związek Hodowców Królików w porozumieniu z Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz Międzynarodowymi Tragami Poznańskimi zorganizował Narodową Wystawę Królików Rasowych. Na wystawie 21 hodowców zaprezentowało 101 szt. królików. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: Piast, Askonet, Sandezia, Futerkowe, PanszeNasze. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych.

wystawa koscielec minNasi hodowcy, Zbigniew i Maciej Krupa, wzięli udział w pokazie królików na Targach Rolniczych w Kościelcu. Targi zorganizował WODR w Poznaniu w dniu 25 czerwca 2017 roku. Rokrocznie gromadzą one tłumy odwiedzających, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się pokazy zwierząt. Pan Zbigniew i Maciej wystawiają tam swoje szare olbrzymy belgijskie już od wielu lat. Króliki zawsze wzbu-dzają zachwyt, gdyż jest to duża rasa i niewiele osób miało wcześniej okazję taką widzieć. Hodowcy zawsze odpowiadają na niezliczoną ilość pytań dotyczącą ich chowania, karmienia, chorób i rozrodu. Zachęcają też do hodowania królików. Ponieważ ich króliki żywione są ekologicznie, promują też w ten sposób zdrową żywność.

wystawa pniewy minVIII Specjalistyczna Krajowa Wystawa Królików Rasowych odbyła się pierwszy raz poza miejscem siedziby. W wędrówce po Wielkopolsce padło na miejscowość PNIEWY. Ośrodek Sportu i Rekreacji. Super lokalizacja, wspaniali ludzie i niepowtarzalna atmosfera. Dni 27-29 październik 2017 odznaczamy w kalendarzu jako nasz wspólny NAJWIĘKSZY SUKCES od lat. Cztery ostatnie lata, dzięki ciężkiej pracy zarządu, wystawców i teraz do tego współpraca między związkowa zaowocowały piękną wystawą. Nie tylko królików rasowych ,ale też gołębi i kur ozdobnych i ptaków egzotycznych.

miklajkowy pokaz palmiarniaZ uwagi na brak czasu w pierwszej kolejności wstawiona zostanie relacja z Mikołajkowego Pokazu z Oceną w Palmiarni Poznańskiej. Na Pokazie uczestniczyło 10 hodowców. Wszyscy reprezentujący KZHK. Największą liczbę królików stanowiła oczywiście rasa Belgijski Olbrzym 33 sztuki. Ogólna liczba zwierząt na Pokazie to 47 sztuk. Mogliśmy zobaczyć również Wiedeńskie Niebieskie i Nowozelandzkie Czerwone. Pokaz trwał dwa dni. W sobote ocenę przeprowadził Sędzia Pan Jarosław Kruszyk wraz z asystentem.