Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

6.png9.png7.png8.png6.png1.png
Dzisiaj:139
Wczoraj:151
W tygodniu:976
W miesiącu:4716
Ogólnie:697861

Kto jest online

4
Online

logo piast

vital min

reproduktor eu min

sandezia logo

karma tech

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

holiceNa zaproszenie Klubu Chovatelu Kraliku Masnych Plemen"- KCHKMP w dniach 19-21.02.2015 r. zdecydowaliśmy się już po raz drugi na zaprezentowanie Krajowego Związku Hodowców Królików z/s Gniezno na wystawie w Holicach (Republika Czeska). W tym roku postanowiliśmy nocować u naszych południowych sąsiadów.

 

 Jacek i Dawid Pawlak, Arkadiusz Piaskowski i Waldemar Walkowiak zrzeszeni w Kole nr 2 z/s Piotrkowice zaprezentowali łącznie 26 królików z tego:

  • 5 szt. królików rasy Nowozelandzki Biały,
  • 12 szt. królików rasy Kalifornijski Czarny,
  • 5 szt. królików rasy Kalifornijski Hawana,
  • 4 szt. królików rasy Kuna Wielka Niebieska.

Na wystawie było: 673 królików, w tym rasy które mamy 175 szt. NB, 175 szt. Kal.C, 21 szt. Kal.H i 40 szt. KWN.

Relacja:

  • 19 lutego – przyjmowanie zwierząt. Z samego rana Czesi bardzo ładnie nas ugościli, zaprosili na śniadanie. Oczywiście mogliśmy być przy ocenie. Ocena prowadzona bardzo szczegółowo przez bardzo dobrze przygotowanych sędziów specjalizujących się w danym fenotypie królika. Z wystawianych przez nas zwierząt, najlepszą notę uzyskała samica Kalifornijski Czarny 95.5 pkt. z hodowli Pawlak Jacek, Dawid, która zdobyła Sampionke III. Ta sama hodowla otrzymała wyróżnienie w Kolekcji K4 Kuna Wielka Niebieska, za co Dawid otrzymał książkę ufundowaną przez Pavla Grigela ( Słowacja).
  • 20 lutego – w dzień trwała typizacja królików, a wieczorem odbyła się spotkanie integracyjne. Na spotkaniu udział brali hodowcy biorący udział w wystawie z Czech, Polski, Słowacji, Niemiec i Austrii. Tradycyjnie na spotkaniu nie mogło zabraknąć pieczonego prosiaka, piwa i muzyki. Możemy zapewnić, że atmosfera fantastyczna !
  • 21 lutego - od rana kiedy to otworzyła się brama, a każdy ze zwiedzających chciał nabyć królika. Z 25 królików, które mieliśmy było 15 na sprzedaż. Z tej liczby sprzedaliśmy 11 królików. Co ciekawe królik Waldka pojechał do niemieckiej hodowli, a reszta niestety nie wiemy. W południe rozpoczęło się oficjalne rozdanie nagród. Po rozdaniu nagród, zostaliśmy zaproszeni na obiad. Po godzinie 15 zakończyła się wystawa i pozostał powrót do domu.

W tym roku Polskę prezentowali jeszcze inni hodowcy, którzy wystawiali Burgundzkie i otrzymali Cestna Cenę, oraz Kalifornijskie czarne. Organizacyjne wystawa przygotowana bardzo dobrze. Wszystkie punkty wystawy realizowane zgodnie z harmonogramem pod względem kolejności jak i punktualności. Nie mieliśmy problemów z lokalizacją przygotowanych dla naszych królików klatek, każdy z hodowców otrzymywał indywidualna kartę, zgodnie z którą umieszczał swoje zwierzęta. Zaskoczeni byliśmy również faktem, iż podczas tej wystawy zorganizowano spotkanie, na którym omówione zostały szczegóły dotyczące przyszłorocznej wystawy.

Czescy hodowcy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz wnioskami dotyczącymi hodowli królików. Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok poszerzamy grono znajomych, a Pavla Jurica, Pavla Ridky, Anders Gunter czy Radka Blazka ze spokojem możemy nazwać przyjaciółmi. Na uwagę zasługuje również fakt, że Radek Blazek zdobył Sampionkę I 0.1, po matce którą rok temu od nas kupił w Holicach 290P / 83130. Na zakończenie Pan Ladislav Kaspar, Ing. Pavel Ridky bardzo nam podziękowali za udział w wystawie, oraz prezentację dużej ilości królików. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejną wystawę.

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować Ladislavovi Kaspar za pomoc w poszukaniu hotelu, ing. Josef Blokes za pomoc podczas wystawy, oraz pozostałym hodowcą za przemiłą atmosferę.

Kierownik Koła nr 2
Dawid Pawlak

GALERIA: