Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

6.png5.png1.png5.png8.png7.png
Dzisiaj:23
Wczoraj:125
W tygodniu:148
W miesiącu:848
Ogólnie:651587

Kto jest online

3
Online

logo piast

vital min

reproduktor eu min

sandezia logo

karma tech

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

Od 1 stycznia 2021 roku mamy zaszczyt rozpocząć współpracę z Centralną Bazą Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie www.cbdzoe.pl oraz wspólnie tworzyć i rozpowszechniać ideę elektronicznego znakowania zwierząt.

cbdzoe

Już wkrótce kolejny gatunek zwierząt będzie posiadał swój niepowtarzalny identyfikator jakim jest mikroczip oraz możliwość rejestracji jego numeru w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie. Jest to nowość dla hodowców królików więc postaramy się wyjaśnić najważniejsze zagadnienia związane z elektronicznym znakowaniem zwierząt.

Co to jest czipowanie

Czipowanie to zabieg polegający na implantacji transpondera pod skórą zwierzęcia, za pomocą sterylnego, jednorazowego aplikatora- strzykawki. Chip jest wszczepiany przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Prawidłowo wykonane czipowanie jest zupełnie bezpieczne i bezbolesne dla zwierzęcia i zapewnia skuteczną identyfikację.

Czym jest mikroczip

Mikrochip to kapsułka z układem scalonym w środku. Układ ten zawiera 15-cyfrowy niepowtarzalny numer identyfikacyjny. Całość zatopiona jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle pokrytym powłoką antymigracyjną – Parylene C. Czip działa dożywotnio w ciele zwierzęcia. Nie jest on GPS-em dlatego konieczna jest jego rejestracja w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie.

Rejestracja w CBDZOE

Aby czipowanie miało sens należy zarejestrować numer mikroczipa w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie. Tylko w ten sposób możliwa jest identyfikacja właściciela zwierzęcia oraz możliwość weryfikacji działań hodowlanych podejmowanych w obrębie organizacji. Wprowadzony do systemu CBDZOE numer jest przypisany do konkretnej osoby, więc w przypadku zaginięcia a później odnalezienia i odczytania numeru możliwy jest kontakt z właścicielem. Na stronie https://www.cbdzoe.pl/pds/wyszukiwarka-mikroczipow/ mogą Państwo sprawdzić czy królik jest aktualnie zarejestrowany. Aby identyfikacja była możliwa i efektywna konieczne jest aktualizowanie danych właściciela, numerów telefonów w przypadku ich zmiany. Dodatkowo każdy zarejestrowany numer mikroczipa w ciągu 24h widoczny jest widoczny w zasobach Światowej Bazy Danych Zwierząt WORLDPETNET www.worldpetnet.com

W celu uzyskania pomocy w założeniu Konta Użytkownika prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 91 384 5982 lub 730 268 588

Gdzie kupić mikroczip?

Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie posiada w swojej ofercie mikroczipy mini – IDW-2 (8mmx1.4mm). Są to najmniejsze dostępne na rynku transpondery, igła jest cienka, a sam mikroczip jest wielkości ziarenka ryżu, dzięki czemu zabieg implantacji jest mniej bolesny i stresujący. W przypadku chęci złożenia zamówienia prosimy o skorzystanie z poniższego linku:

https://www.cbdzoe.pl/sklep/99,strzykawka-z-mikroczipem-rf-idw-2-kod-900-1-4mmx8mm.html

Członkowie KZHK zobowiązani są do korzystanie wyłącznie z czipów zapewnianych przez CBDZOE.

Koszt mikroczipu to 10zł, rejestracja jest darmowa kiedy mikroczip jest zakupiony w CBDZOE.

worldpetnet