Krajowy Związek Hodowców Królików

KZHK w Mediach

Licznik gości

6.png1.png8.png8.png4.png5.png
Dzisiaj:24
Wczoraj:122
W tygodniu:790
W miesiącu:4202
Ogólnie:618845

Kto jest online

4
Online

logo piast

vital min

reproduktor eu min

sandezia logo

karma tech

Newsletter

Zapisz się do newslettera Krajowego Związku Hodowców Królików i bądź zawsze na bieżąco!

uwagaUWAGA. Nie obowiązują już rodowody ,,starego typu” wydawane na zwykłym białym papierze kserograficznym.
Zarząd Krajowego Związku Hodowców Królików informuje, że od stycznia 2016 roku hodowcy zrzeszeni w naszym stowarzyszeniu zobowiązani są do wystawiania rodowodów na obowiązujących drukach. Karty rodowodowe KZHK oznaczone są: numerem fermy dla której je wydano, sporządzone są na papierze kredowym, oznaczone są zielonym napis KZHK, posiadają zieloną pieczęć i pieczęć tłoczoną w miejscu w którym wpisany jest numer rodowodu.

Szczegółowe informacje o drukach rodowodów zamieszczone są w regulaminie ,,Zasady dystrybucji Kart Rodowodowych KZHK” (Aby zobaczyć kliknij tutaj!)

Głównym powodem zmian jest kwitnące kopiowanie kart ,,starego typu”. Ponadto modernizacja systemu kart rodowodowych podnosi ich jakość i trwałoś. Nadużycia zostaną w odpowiedni sposób rozliczone i osoby przyłapane poniosą odpowiedzialność dyscyplinarną. Wszelkie kopiowanie, podrabianie i nielegalne fabrykowanie kart rodowodowych jest łamaniem: Statutu KZHK, nieprzestrzeganiem uchwał władz Związku oraz działaniem na szkodę Związku za co zgodnie ze § 16. pkt 2 lit. a i b przewidziana jest utrata członkostwa z naszego stowarzyszenia. Osoby, które zostaną wykluczone za powyższe, dożywotnio tracą także możliwość ponownego przystąpienia w szeregi KZHK.

Jedynie osoby zarejestrowane w KZHK będące równocześnie członkami Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt (KCHZ) mogą wystawiać rodowody na drukach właściwych dla tejże instytucji pod warunkiem, że królik jest tatuowany na numerach i zasadach obowiązujących w KCHZ.

Niebawem zostaną opublikowane numery rodowodów, które zostały wydane dla danych hodowli w specjalnej do tego stworzonej zakładce na stronie KZHK. Ma to na celu wgląd potencjalnych klientów do autentyczności otrzymywanych dokumentów. Równocześnie potencjalnych kupujących nadwyżki hodowlane przestrzegamy przed podszywającymi się pod nasz związek osobami tytułującymi króliki pod nieistniejące numery ferm. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z ,,Ewidencja aktywnych ferm w KZHK” zamieszczoną na naszej stronie.